Jak dbać o bieliznę?

Bielizna jest szyta z bardzo delikatnych tkanin, satyny, tiulu, koronki, dlatego trzeba uważnie przestrzegać wytycznych dotyczących jej prania. Część naszej bielizny teoretycznie można prać w pralce, pamiętając o niskiej temperaturze i delikatnych środkach piorących, jednakże jest to obarczone pewnym ryzykiem. Gdy dany model jest wykończony marszczeniami lub zdobieniami, częste pranie w pralce może je uszkodzić lub zniszczyć. Pranie w zbyt wysokich temperaturach grozi zdeformowaniem miseczek. Nie wolno stosować programów z wirowaniem.

Aby zachować ulubioną bieliznę w dobrej kondycji można stosować specjalne woreczki do prania bielizny. Nie należy stosować detergentów z chlorem.

Najlepsze dla bielizny jest pranie ręczne. Należy ją najpierw namoczyć w wodzie z dodatkiem delikatnych środków piorących, a następnie wypłukać. Intensywne tarcie może zniszczyć tkaniny. Biustonosze i majtki należy prać w ciepłej, lecz nie gorącej wodzie. Nie należy ich mocno wykręcać, jedynie delikatnie odsączyć z nadmiaru wody, a potem wysuszyć. Nie powinno się stosować suszarek. Najlepiej jest rozłożyć bieliznę płasko na ręczniku – w ten sposób na długo zachowa swój kształt i urodę.